Російський ринок акцій після коррекционного зниження на початку дня знову намагається рости .

МОСКВА, 5 мая. /ПРАЙМ-ТАСС/. Котировки российских ликвидных акций в первой половине торгового дня колебались разнонаправлено около уровней предыдущего закрытия.

Скачкообразный рост цен с открытием торгов сменился усилением продаж в рамках фиксации прибыли. Однако, после этого коррекционного снижения рынок опять пытается расти. Впрочем, лидеры роста несколько сменились, говорят фондовые аналитики.

В частности, в лидерах роста курсовой стоимости выделяются акции ВТБ (VTBR), дорожавшие сегодня более чем на 6,6 проц. Как пояснил аналитик банка "ВТБ 24" Станислав Клещев, имеется очень сильный спекулятивный фактор роста для акций этого банка в виде предлагаемого менеджментом кредитной организации выкупа акций по 13,6 коп на сумму не более 300 тыс руб у каждого из миноритариев. "Хоча пропонований захід підтримки акціонерів спірна, і цей план ще має бути розглядати наглядацькій раді банку /який може його не підтримати/, проте , этого може виявитися досить для різкого росту котирувань акцій ВТБ у ході сьогоднішньої торговельної сесії", - говорить Склещев.

Аналітик компанії "Алор" Ганна Люканова вважає , що підтримку росту вартості акцій "Газпрому" (GAZP) виявляє наближення дати закриття реєстру під виплату дивідендів - 8 травня. "З погляду технічного аналізу, акції газового концерну закрилися на опорі 155,5 руб, при пробитті нагору якого ймовірний рух до рівня 159 руб за акцію, але, враховуючи наближення дати "відсічення реєстру", рекомендую поступово скорочувати частку в портфелі акцій даної компанії при наближенні ціни до ключових рівнів опору ", - сказала А. Г.Люканова.

Американський фондовий ринок на попередніх торгах підвищився на 2,6-3,4 проц по основних фондових індексах Росту сприяли макроекономічні дані, які продемонстрували збільшення витрат на будівництво й ріст індексу підписаних договорів про продаж житла ВСША.

Азіатські ринки сьогодні змінилися різноспрямоване. Західноєвропейські ринки акцій на початку торговельної сесії понизилися на 0,3-0,5 проц по основних індексах до рівнів попереднього закриття

Світові ціни на нафту /марки Brent/ коливаються близько 54,0 дол за барель. Курс євро проти долара коливається близько 1,3360 дол. Долар проти японської ієни коштує близько 99,0 ієн за долл.

Ф'ючерси на американські фондові індекси демонструють помірно-негативну динаміку. Так, червневий ф'ючерс на індекс S&P 500 до 12.21 мск знижувався на 3,40 пункту до 899,40 пункту, а ф'ючерс на індекс Nasdaq був "у мінусі " на 1,25 пункту - близько 1421,25 пункту.

ДО 1237 мск індекс РТС збільшився щодо попереднього закриття на 1,42 проц до 867,82 пункту. При цьому обсяг торгів у РТС склав 1,316 млн дол, що на 0,5 млн дол вище аналогічного показника попередніх торгів

Індекс ММВБ до 12.38 мск підвищився щодо попереднього закриття на 0,13 проц до 958,99 пункту

Аналітик компанії "2Трейд.ру" Станіслав Дмитрієв відзначив, що індекс РТС зберігає потенціал росту в район 870-880 пунктів, а індекс ММВБ ще може досягтися опору на рівні 970-980 пунктів, звідки можна чекати повернення в район 940 пунктів

"Відсутність адекватних обсягів на ринку змушує серйозно засумніватися в істинності спостережуваного росту . Підйом , не підкріплений відповідними покупками , як правило, закінчується різким схлопыванием при активізації продавців. Неадекватність поточної ситуації на ринку існуючої реальності, прагнення видати бажане за дійсне надалі може дорого обійтися ринку ", - побоюється Сдмитриев.

Директор департаменту аналітики компанії Nettrader Андрій Верников оцінює, що найближчі рівні опору росту ринку перебувають на оцінках 985 і 1000 пунктів по індексу ММВБ. "Доти поки ринок не торкнеться цих значень, корекція малоймовірна. З макроекономічної точки зору /співвідношення динаміки ВВП і фондового індексу/ ринок зберігає потенціал росту до рівнів 1400-1500 пунктів по індексу ММВБ і вчорашній підвищений попит на телекомунікаційні акції показує, що інвестори усвідомлюють цей факт і перебувають у постійному пошуку "дешевих активів", - сказав А. Г.Верников.

Аналітик компанії "Інвестиційна палата" Олександр Волинський відзначив, що в ході вчорашніх торгів індекс ММВБ упевнено пробив верхню границю "бічного діапазону" 860-940 пунктів, досягшись оцінки в 957 пунктів "Наступна мета росту розташовано в районі 980-1000 пунктів", - прогнозує він

Аналітик компанії "Церих Кэпитал Менеджмент" Олег Душин у середньостроковій перспективі /на кілька тижнів/ рекомендує активно купувати акції. "Ціль росту індексу ММВБ є діапазон 980-981 пунктів, а після досягнення індексом РТС рівня 850 пунктів планка можливого росту була підвищена до 890-891 пунктів. Підтримки перебувають близько 842 пунктів і 848 пунктів по шкалі РТС", - додав експерт.

Аналітик компанії "Октан" Максим Чернега сказав, що в рамках технічного аналізу, російський ринок націлився на оцінку 1000 пунктів по індексу ММВБ, де проходить верхня границя середньострокового висхідного каналу, після чого можна чекати спаду активності покупців і "осідання " цін униз " Взагалі На загал-ТеВерников уважається , що спокійна ситуація на грошовому ринку РФ сьогодні збережеться "ЦБ проведе аукціон по наданню 5- тижневих кредитів без забезпечення на 20 млрд руб для того, щоб банки змогли завтра рефінансувати раніше утворену по аналогічних кредитах заборгованість /близько 7 млрд руб/. Враховуючи, що в системі спостерігається достатність ресурсів, попит на безстанові кредити буде незначний. Крім того, ЦБ проведе аукціони по наданню ломбардних кредитів різної терміновості /до року/. Перед тривалими святковими вихідними може активізуватися попит на тижневі міжбанківські кредити. Втім, значного впливу даного фактора на процентні ставки грошового ринку не очікується. На валютному ринку продовжиться тенденція зміцнення рубля . Цьому сприяють високі нафтові котирування, а також мінімуми із січня поточного року, які демонструє вартість бивалютной кошика . Зміцнення рубля приводить до збільшення карбованцевої ліквідності в системі, що позитивно позначається на кон'юнктурі фондового ринку", - сказав Аверников.

*Думки російських аналітиків читайте в розділі vіp- блоги: http://www.іguru.ru/blog

.

Коментування заборонене.